Představujeme nový odtávací modul ICFD

Defrost Module CZR Vyvinuli jsme řešení, které posouvá odtávání výparníků v průmyslových aplikacích na vyšší úroveň, přičemž jsme kladli důraz na vysokou účinnost, snížení nákladů a jednoduchost instalace.

- 7. prosince 2017 Podle Danfoss Cooling

Představujeme nový odtávací modul ICFD

Nově vyvinutý odtávací modul ICFD (typ ICFD 20) je založen na přincipu odtávání horkými parami s následným odvedením kapaliny a je určen do širokou veřejností uznávaných ventilových stanic ICF. Spojením principu odvádění kapaliny s platformou ICF přináší Danfoss vysoce účinné a kompaktní řešení.

Toto řešení rozšiřuje možnosti použití ventilových stanic ICF u výparníků, ať už na sacím nebo kapalinovém potrubí, pro horké páry a odvodní potrubí a přináší velké množství výhod, zejména lepší provozní účinnost, snadnou instalaci a úspory energie.

Konstrukce je založena na mechanickém plováku, přičemž mechanismus je vyvinut pro provoz při velmi vysokém tlakovém rozdílu. Dovoluje pouze průchod kapaliny, tj. bez průchodu plynných složek. Modul ICFD umožňuje přenést vysoký výkon v poměru k jeho velikosti díky jedinečné tlakově optimalizované konstrukci. Uplatní se v širokém rozsahu aplikací, který zahrnuje výparníky o výkonu až 200kW (58 TR) a je plně kompatibilní s řadou ICF 15-4, ICF 20-4 a ICF 20-6.

Umožňuje automatické nastavení výkonu během provozu díky proporcionálnímu otevírání nezbytného množství kapaliny, bez nutnosti dodatečného nastavení. Navíc díky vestavěné funkci odvzdušnění tento modul zvládne i situace při nárustu kapaliny bez nutnosti dalších obtokových ventilů.

Výhody modulu ICFD pro odtávání:

Snížená spotřeba energie

Snížení cirkulujících plynů až o 90%, což vede k menšímu zatížení kompresorů.

Zlepšený odtávací výkon

Zkrácení času odtávání výparníku díky účinnější metodě odtávání zajišťuje vyšší provozní účinnost.

Jednoduchá konstrukce systému

Umožňuje optimální návrh systému pomocí software Coolselector®2.

Jednoduchá instalace

Snadná instalace díky snížení počtu komponent a svařování a bez nutnosti demontáže a opětovného sestavení. Navíc není potřeba dodačného nastavení.

Široký rozsah využití

Plně kompatibilní s ICF 15-4, ICF 20-4 a ICF 20-6 umožňuje široký rozsah využití zahrnující výparníky do výkonu 200 kW (58 TR).

 

Coolselector®2 - Profesionální výběr a výpočet

Přední software na trhu pro všechny profesionály z oblasti chlazení. Coolselector®2 nabízí výpočet a výběr komerčních i průmyslových součástí a je intuitivní a snadno použitelný. Program můžete používat i na cestách, protože funguje offline i online.

Chcete získat další informace?

Jsou pro vás uvedené informace zajímavé? Přáli byste si získat další informace? Kontaktujte nás! Zašlete nám e-mail a jeden z našich odborníků ve společnosti Danfoss vás bude co nejdříve kontaktovat.

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace