Rozšíření laboratoří ATEX v Danfossu urychlí  nasazení dlouhodobě udržitelných chladiv

ATEX lab ribbon cutting Za účasti stovky přítomných zákazníků, novinářů a zaměstnanců byla včera přestřižena páska a dveře do našich nových laboratoří ATEX  se otevřely. Toto zařízení urychlí zkoušky alternativních chladiv v kompresorech a zjednoduší přechod k jejich dlouhodobě udržitelným variantám.

- 29. října 2018 Podle Danfoss Cooling

„Přechod na nová chladiva začíná zde.”

S těmito slovy otevřel v Trevoux ve Francii dveře našich nových laboratoří ATEX prezident celého odvětví chladicí techniky společnosti Danfoss, pan Jürgen Fischer.

Rozšíření našich laboratoří ATEX dramaticky zvýšilo naši způsobilost zkoušet vlastní kompresory pro klimatizační a chladicí techniku s hořlavými a alternativními chladivy a umožňuje nám vyvíjet lepší technologie kompresorů. Tato vylepšení budou hrát důležitou roli  ve snižování emisí CO2, zmírňovat dopady změny klimatu a pomohou nám dodávat lepší řešení našim zákazníkům.

Certifikace ATEX znamená, že všechny budovy a pracovní předpisy byly pečlivě navrženy podle příslušných standardů EU s přihlédnutím k pravidlům pro manipulaci s hořlavými chladivy. To zaručuje nejvyšší možnou míru bezpečnosti prostředí ve zkušebnách. Díky šestinásobnému zvětšení původních prostorů jsou se svými  3.000 m2 nové laboratoře ATEX největší v Evropě.

 

JF welcoming invitees Noel Ryan and Jürgen Fischer welcome everyone.

 

Ve svém uvítacím proslovu, Noel Ryan - prezident divize komerčních kompresorů, zdůraznil, že není žádná náhoda, že rozšíření laboratoří našlo své místo právě v Evropě: “S naším týmem vysoce kvalifikovaných odborníků a snadným přístupem do našich výrobních jednotek jsme navýsost kompetentní k tomu, abychom našli budoucí řešení kombinace chladiv a technologií kompresorů. Mnoho z nás se zná osobně již velmi dlouho. Tato transformace celého odvětví není první jejímiž jsme svědky, ale je patrně v Evropě nejrychlejší a nejnákladnější, s okamžitými důležitými úkoly. Danfoss tuto transformaci podporuje velkými investicemi.

Jürgen Fischer, prezident Danfoss Cooling, propojil nové laboratoře s plány společnosti Danfossu na investice do budoucna. “Investovat do hledání a nacházení řešení a technologií, které jsou energeticky efektivní a dlouhodobě udržitelné, to je v DNA společnosti Danfoss. A touto novou laboratoří demonstrujeme naši investici do budoucích chladiv. Laboratoř ATEX je největší laboratoř svého druhu v Evropě a my máme správné lidi, výrobky a schopnosti udržet planetu chladnou”.

Otevření rozšířených laboratoří ATEX je jen jeden krok z několika, kterými se Danfoss podílí na přechodu na nová chladiva. Týden chladiv proběhl v týdnu od 24. září a poskytl spoustu nových informací, zdrojů a nástrojů k povzbuzení porozumění a schopností s novými chladivy.

Navštivte nyní aktualizované  Refrigerant Transition Center kde najdete více podrobností.

 

ATEX lab from sky Sky view of the ATEX lab and the French factory for Commercial Compressors

 

Detaily vybavení laboratoře.
 
Laboratoř ATEX má vliv na celkovou životnost kompresoru a jeho kvalitu, od vyspělého, moderního inženýrství k vývoji nového produktu ve dvou hlavních dimenzích: spolehlivost a výkon. Laboratoř umožňuje společnosti Danfoss naprosto identicky opakovat celý rozsah jejích zkoušek s chladivy až do třídy A3 a pomáhá profesionálům zajistit přechod k chladivům tříd A2L a A3 (od lehce k vysoce hořlavým). 
Kapacita:
 
  • 2 směny (denní / noční)
  • 5.000 výkonnostních testů
  • 300.000 hodin zkoušek spolehlivosti
  • 50 zkušebních stolic pro výkony kompresorů 1,8 až 210 kW a v paralelním zapojení od 1,8 až do 840 kW v jednom okruhu 
  • Zkušební prostory pro zkoušení spotřeby energie, výkonů a zkoušky hlukové
  • Zkušební prostory pro zkoušky spolehlivosti olejů a zkoušky  životnosti
 
 

 

Coolselector®2 - Profesionální výběr a výpočet

Přední software na trhu pro všechny profesionály z oblasti chlazení. Coolselector®2 nabízí výpočet a výběr komerčních i průmyslových součástí a je intuitivní a snadno použitelný. Program můžete používat i na cestách, protože funguje offline i online.

Chcete získat další informace?

Jsou pro vás uvedené informace zajímavé? Přáli byste si získat další informace? Kontaktujte nás! Zašlete nám e-mail a jeden z našich odborníků ve společnosti Danfoss vás bude co nejdříve kontaktovat.

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace