Danfoss vám pomůže co nejlépe využít příležitost EcoDesignu

compressors-for-air-conditioning-danfoss Zatímco se hodně z EcoDesignu týká značky CE a možnosti prodávat chladírenské výrobky, je možné získat mnohem více, pokud se výrobky HVACR budou vyvíjet s ohledem na celkové řešení, které se co nejvíce přiblíží požadavkům EcoDesignu. Danfoss je schopen pomoct nejen s výběrem vyhovujícího řešení, ale stejně tak jej nabídnout.

- 4. ledna 2019 Podle Danfoss Cooling

I když je na výrobcích zařízení, aby splňovali požadavky a získali tím pro své výrobky označení CE, když je chtějí prodávat v EU, bude mít EcoDesign v konečném důsledku vliv na celkový trh chladicího průmysl.

Pro chladírenské výrobce je EcoDesign šance mít produkty, které jsou v souladu s budoucími předpisy a získat tak konkurenční výhodu, oproti svým konkurentům v EU - i mimo ni. Pro majitele chladících zařízení, velkoobchodníky a instalační firmy znamená tato legislativa cestu k udržitelnosti, energeticky účinným a nákladově efektivním zařízením.

Směrnice EU EcoDesign, označovaná také jako Energy-related Products (ErP) směrnice, ENTR Lot 1 2015/1095 a 2015/1094 pro Profesionální Chlazení vstoupí do své druhé fáze od 1. července 2018. Dotčenými aplikacemi jsou kondenzační jednotky, profesionální chladící skladovací nábytek a chillery ve výrobních procesech.

Směrnice stanoví minimální závazné požadavky na energetickou účinnost výrobků s cílem zlepšit celkový výkon produktů a tím chránit životní prostředí tím, že sníží nepřímé emise CO2 emisí.

 

Cílová energetická náročnost kondenzačních jednotek

Po 1. kroku v červenci 2016 jsou hladiny energetické náročnosti kondenzačních jednotek stále přísnější. Od 1. července 2018, Seasonal Energy Performance Ratio (SEPR)  nebo topný faktor (COP), v závislosti na chladicím výkonu, nemůže být pod těmito hodnotami:

Teplota    Chladicí výkon (kW) * Měření           Hodnota     
 Střední teplota (10 ° C)0.2-1COP1.4
 1-5COP1.6
 5-20SEPR2.55
 20-50SEPR2.65
Nízká teplota (-35 ° C)0.1-0.4COP0.8
 0.4-2COP0.95
 2-8SEPR1.6
 8-20SEPR1.7

* Jmenovitý výkon při plném zatížení s teplotou nastavenou na 32 ° C (standardy: EN13215 / 13771-2)

 

 

 

Kondenzační jednotky s vysokou účinností

Danfoss OptymaTM kondenzační jednotky s opláštěním i bez něj, úspěšně splnily podmínky EcoDesign 2018, kdy hodnoty SEPR nebo COP jsou výrazně pod požadovanými limity. Některé z nich jsou také certifikovány ASERCOM a jejich seznam je dostupný na webových stránkách. Navíc, všechny výkony jsou nyní take dostupné s chladivy s nižším GWP, jako je R448A, R449A, R452A, a brzy R513A a R290.

Díky odborníkům a konečným uživatelům, kteří budou používat výrobky s CE označením, které splňují budoucí předpisy, se dosáhne značných úspor na spotřebě elektrické energie. Zcela transparentně Danfoss uvádí u svých jednotek roční spotřebu elektřiny a převádí výkon chlazení kW/h na úsporu v €, to vše v infografice, která je k dispozici na internetových stránkách.

Výpis z Infographiky:

OptymaTM Plus INVERTER jednotka s certifikací SEPR 3,84 je porovnávána s alternativním produktem na trhu s použitím mechanicky modulované technologie (zdroj testy fy Danfoss).

 

ecodesign-infographic

Coolselector®2 - Profesionální výběr a výpočet

Přední software na trhu pro všechny profesionály z oblasti chlazení. Coolselector®2 nabízí výpočet a výběr komerčních i průmyslových součástí a je intuitivní a snadno použitelný. Program můžete používat i na cestách, protože funguje offline i online.

Chcete získat další informace?

Jsou pro vás uvedené informace zajímavé? Přáli byste si získat další informace? Kontaktujte nás! Zašlete nám e-mail a jeden z našich odborníků ve společnosti Danfoss vás bude co nejdříve kontaktovat.

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace