Přesné polohování a synchronizace VLT®AutomationDrive FC 302

s Integrovaným regulátorem pohybu IMC

rozvadec

Společnost Danfoss, přední světový výrobce a dodavatel frekvenčních měničů a pohonné techniky, uvedla začátkem roku 2015 na trh zcela novou koncepci řešení pro polohování a synchronizaci, nazvanou Integrated Motion Controller, IMC. Právem bylo IMC řešení oceněno na podzim roku 2015 hlavní cenou na mezinárodním veletrhu SPS v Norimberku.

- 22. listopadu 2017 Podle Danfoss Drives

Výrobci strojů a zařízení, ale i systémoví integrátoři či koncoví uživatelé často zvažují, zda je skutečně nezbytné použít servotechniky na své aplikace. S jejím nasazením souvisí vysoké pořizovací náklady na samotný hardware včetně propojovací kabeláže, příslušná nutná znalost servozesilovačů a jejich programování, většinou nutnost odebrat komplet motor a kontroler od jednoho dodavatele bez možnosti vybrat optimální řešení (např. jen PM motor bez resolveru), navýšené skladové náklady atd. IMC nabízí elegantní řešení polohování a synchronizace přímo ve standardním softwaru frekvenčního měniče, a to bez nutnosti doplnění o tzv. motion controllery. S tím je úzce spojena velmi důležitá vlastnost IMC. Nastavování a uvádění do provozu v případě IMC nevyžadují hluboké znalosti servotechniky, zvládne je běžný uživatel frekvenčních měničů. Programování se provádí přes standardní parametry v měniči, které jsou přístupné jak přes 5řádkový grafický displej, tak přes volně dostupný software MCT10. Z hlediska použitého hardwaru Vám stačí použít frekvenční měnič řady VLT® AutomationDrive FC302, který je již v základu vybaven vstupním vysokofrekvenčním RFI filtrem a vstupními tlumivkami pro potlačení vyšších harmonických proudů.

Pokud je na aplikaci z nějakého důvodu nutné použít enkodér, nabízíme pro HTL enkodér možnost využití dvou standardních rychlých digitálních vstupů přímo na měniči. V případě požadavku na zpracování otáčkové zpětné vazby od TTL enkodéru, absolutního enkodéru (SSI, Endat, Hiperface) nebo resolveru, máme možnost jednoduše nakliknout příslušný modul do rozšiřujícího slotu B. Stejně postupujeme, pokud chceme s měničem komunikovat po sběrnici (ProfiBus, ProfiNet, PowerLink, DeviceNet atd.), kde příslušný

komunikační modul osadíme do rozšiřujícího slotu A. V obou dvou případech lze požadavek na osazení měniče moduly ve slotech A a B specifikovat v objednávacím kódu měniče pro výrobní závod. K zákazníkovi je pak dodán kompletní a otestovaný měnič vyrobený skutečně na míru. 

 

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace