Extrémně kompaktní a výkonný

VLT® velikosti E

 Jednou z novinek společnosti Danfoss Drives je nové, extrémně výkonné a kompaktní provedení frekvenčních měničů výkonové řady 315 – 560 kW v napěťovém rozsahu 380 – 500 V a 355 – 800 kW v napěťovém rozsahu 525 – 690 V, které s sebou přináší snadnější instalaci, uvádění do provozu, obsluhu a servis.  

- 28. března 2017 Podle Danfoss Drives

Nový design frekvenčních měničů VLT® velikosti E poskytuje větší výstupní výkon, menší mechanické rozměry a vylepšené funkce. Toto nové provedení výkonové řady 315 – 560 kW v napěťovém rozsahu 380 – 500 V a 355 – 800 kW v napěťovém rozsahu 525 – 690 V, které je určené pro měniče VLT® AutomationDrive FC 302, VLT® AQUA Drive FC 202, VLT® HVAC Drive FC 102 and VLT® Refrigeration Drive FC 103, s sebou přináší snadnější instalaci, uvádění do provozu, obsluhu a servis. Uspořádání je kompaktnější, nicméně nabízí více prostoru pro kabeláž a především snadnější přístup k měniči. Nově existuje i volba mezi volně stojícím či montovaným do rozváděče.

Vhodné pro: 

  • VLT® AutomationDrive FC 302 
  • VLT® AQUA Drive FC 202 
  • VLT® HVAC Drive FC 102 
  • VLT® Refrigeration Drive FC 103 

Velký výkon v malém balení

Pro dané mechanické rozměry frekvenčního měniče získáte nejvyšší možný výstupní výkon. Této úrovně výkonu jsme dosáhli maximálním využitím kapacity křemíku, za použití nejmodernější technologie v řízení a odvodu ztrátového tepla.

Větší prostor pro kabeláž 

Instalace, uvedení do provozu a servis frekvenčních měničů VLT® v novém provedení E je nyní mnohem jednodušší.I přes kompaktní provedení nabízí nový mechanický design více prostoru pro kabeláž a snazší přístup k silovým svorkám.

Chlazení zadním kanálem

Jedinečným způsobem provedený zadní chladící kanál přivádí chladicí vzduch na chladič, přičemž pouze minimální množství vzduchu prochází prostorem s elektronikou. Třída krytí mezi zadním chladícím kanálem a prostorem s elektronikou frekvenčního měniče VLT® je IP54/Typ 12. To umožňuje, aby 90 % tepelných ztrát bylo odváděno přímo ven ze skříně. Tím se zvyšuje spolehlivost, prodlužuje životnost frekvenčního měniče a zároveň se výrazně snižuje namáhání komponent z důvodu vysoké teploty a znečištění elektronických součástek.

  • Až o 27 % menší objem než u předchozí generace
  • Síťové svorky a svorky motoru umístěné v řadě vedle sebe šetří čas při instalaci a uvádění do provozu  
  • Chladicí ventilátory s proměnnými otáčkami zlepšují účinnost frekvenčního měniče a snižují jeho hlučnost  

 

 

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace