Velký výkon v malém balení

small_enclosure

Při instalaci pohonu je skvělé mít dostatek prostoru. Obecně je mnohem jednodušší umístit pohon kamkoliv do aplikace, pokud je dostatečně kompaktní. Kromě toho, prostor stojí peníze. Takže čím menší pohony jsou, tím méně místa zabírají a tím více peněz ušetříte.

- 19. října 2017 Podle Danfoss Drives

Pohony VLT® velikosti E nyní nabízejí mnohem jednodušší instalaci, uvedení do provozu i servis. Ačkoliv projekt je kompaktnější, nová velikost nabízí více prostoru pro kabeláž, jednodušší přístup ke koncovkám kabelů a méně dílů ve srovnání s produkty předchozí generace.

Díky rozhovorům s elektrikáři a provádění zkoušení zapojení kabeláže ve fázi vypracování návrhu a specifikací, byl návrh doveden k dokonalosti pro rychlou práci. Elektrikáři například říkají: „Je dobré, když je pohon malý. Nesmí být ale příliš malý, neboť jinak se s ním při zapojení kabeláže špatně manipuluje.“

Jak byla tedy zajištěna jednoduchost přístupu?

- Napájení a motorové koncovky jsou nyní umístěny ve stejné rovině; to znamená že přístup k napájecím nebo motorovým kabelům se vzájemně neruší.

- Pohony nabízejí více místa pro ohýbání kabelů, než kolik vyžadují normy.

- Po instalaci kabelů je není třeba nikdy více odstraňovat pro potřeby servisu pohonu, neboť všechny šrouby jsou přístupné bez potřeby demontáže jakéhokoliv jiného dílu.

Díky čemu přesně je kabeláž jednoduchá?

- Koncovky jsou navrženy tak, aby se do nich vešlo až 6 vodičů na jednu fázi, což nabízí větší flexibilitu. Pokud chcete, můžete se rozhodnout použít více kabelů s menšími průřezy.

- S menšími kabely se lépe pracuje, protože se jednodušeji ohýbají. Kapitálové náklady jsou nižší a představují standardní produkt s jednodušším nákupem.

Jaká zlepšení vyplývají ze zkoušení elektroinstalace?

- Více bodů uzemnění, jeden na každou fázi.

- Větší hloubka desky uzemnění pro jednodušší montáž svorky EMC.

- Vylepšení montážních otvorů na upínací konzoly EMC z kruhového tvaru na tvar klíčové dírky.

 

- Prodloužení konzoly pro jednodušší zapojení.

 

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace