Přehodnocení účinnosti budov

hvac-cerven-2 Většinu času trávíme v budovách - nakupováním, učením, spaním. Není tedy překvapením, že tyto budovy spotřebují spoustu energie. Většina z nich se využívá pro vytápění, chlazení a větrání pomocí technologií známých jako technické systémy budov (TBS). Pokud jsou nesprávně navrženy a instalovány, špatně udržovány nebo neúčinně spravovány, může dojít k tomu, že celá budova i její obyvatelé budou trpět.

- 29. června 2017 Podle Danfoss Drives

Dobrou zprávou je, že to tak být nemusí. Technologie, které dokázaly, že naše budovy a jejich systémy jsou efektivnější, chybí ve většině budov i přesto, že jsou k dispozici.

Odemknutí nevyužitého potenciálu

Společnost Ecofys nedávno zveřejnila v účetní závěrce společnosti Danfoss svou první zprávu o kvantifikaci obrovského nevyužitého potenciálu úspor energie, který by mohl být dosažen dodatečným vybavením technických stavebních systémů.

Předtím nám chyběl odhad rozsahu tohoto potenciálu na úrovni EU. Zpráva společnosti Ecofys poskytuje silné důkazy o tom, že díky správným investicím bychom mohli ušetřit průměrně 30% spotřeby energie v budovách, které budou v rámci EU obnoveny až do roku 2030. Zpráva rovněž ukazuje, že do roku 2030 bychom mohli ušetřit až do výše 67 miliard eur za rok na náklady na energii, pokud by byl TBS postupně a důsledně dodáván s vysoce výkonnými řešeními v celé Evropě. To odpovídá zhruba 15% cílů úspory v oblasti energetické účinnosti EU v roce 2030.

Skupina Danfoss se zabývá inovujícími řešeními a službami, které zajišťují, že technické systémy budov budou fungovat s maximální efektivitou:

- Prostorová topná řešení zahrnují individuální ovládání místností, automatické hydraulické vyvažování a čerpadla s řízenou rychlostí

- Řešení klimatizace zahrnují individuální ovládání místností a ventilátory a kompresory řízené rychlostí

- Řešení vody s automatickým tepelným vyvažováním

-Ventilační řešení zahrnují variabilní řízení spotřeby a ventilátory s regulací otáček

Úloha střídavých pohonů

Úspora energie je klíčovým hnacím motorem při vývoji zařízení pro regulaci rychlosti a střídavé pohony poskytující optimální způsob řízení rychlosti elektrických motorů tak, aby odpovídaly požadavkům na zatížení. Dokonce i malé změny rychlosti motoru mohou způsobit významné změny spotřeby energie.

Jednotky střídavého proudu se denně instalují v různých zařízeních pro vytápění, větrání a klimatizace (HVAC) a zvyšování vody v nových i stávajících budovách a infrastrukturních systémech po celém světě. Vylepšují možnosti řízení a šetření energie, zvyšují kvalitu vzduchu, vnitřního pohodlí a zvyšují spolehlivost.

Optimalizace našich technických stavebních systémů musí být vysokou prioritou a zpráva Ecofys jasně ukazuje cestu, kterou musíme podniknout. Dokonce i jednoduché vylepšení by pomohlo snížit energetický odpad, snížit náklady a učinit naše budovy zdravějšími, pohodlnějšími a produktivnějšími místy. Ekologické a ekonomické příležitosti jsou obrovské. Takže přestat mluvit a začít jednat.

 

 

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace